Image thumbnail

Çocukluğumuzun Tadları

Çocukluğumuzun Tadları

Bir kaç gün önce toplantı yaptık. Kendi aramızda. Toplantı derken işimize verdiğimiz ciddiyeti anlatmak istiyorum. Yoksa, biz bir aileyiz. Hangi ürünleri yapalım, hangi mahsülleri ekelim, hangi mahsülleri kimden alalım konularını görüştük. Kendimiz ekiyorsak “ata tohumu” kullanacağız. Teknolojik melez tohum çiftliğe sokmayacağız. Mahsülü satın alacaksak, bizim gibi düşünen üretici dostlarımıza başvuracağız. Ürünlerimizi ise ailemizden öğrendiğimiz geleneksel yöntemlerle üreteceğiz. Gıda sanayi gibi düşünmeyecek, davranmayacağız. Yani, daha çok üretmek, daha hızlı üretmek, birim maliyeti düşürmek, seri üretmek bizim hedeflerimiz arasında olmayacak. Biz toprağın ritmine saygıyla hareket edeceğiz.

Ve bu, bizim düsturumuz olacak. Birbirimize söz verdik. İnanmadığımız hiç bir şeyi yapmayacağız. Denemediğimiz hiç bir yöntemi kullanmayacağız. Gelenekselden uzaklaşmayacağız. Biz yaşamın mütevazılığı içinde, muhteşem yanını yaşayacağız. Sadelik ve basitlikten vazgeçmeyeceğiz. Adımızın anlamı Torlak gibi çiftçilikte henüz toy ama güçlüyüz.

Ürünlerimiz, “Çocukluğumuzun Tadları” olacak. Hani bir lokma yediğinizde ya da bir koku duyduğunuzda, içinizi çekip gözlerinizi yumarak sizi hatıralara götüren o güzel tadlar.

Biz çalışmaya devam edelim. Tekrar görüşmek üzere,

Sağlıkla kalın,

This will close in 8 seconds