Hikayemiz

Bizim büyük bir hikayemiz yok. Oldukça yalın diyebiliriz. Bu araziyi aldığımızda zeytin ağaçlarının ve toprağın bereketini görünce, bu bereketi sürdürelim istedik. Ailemiz için sağlıklı yaşayalım, sağlıklı beslenelim diye ürünler yapmaya başladık. Çeşit sayısı az olan temel ürünler. Kilerimiz için.

Çiftliğimizde var olma sebebimiz zeytin ağaçlarımızdır. Çiftliğin temelinde zeytin vardır. Zeytinin yıl boyu doğal yollarla bakımı, gübresi, budaması, uyuması, baharda uyanması, bebelenmesi, çiçeklenmesi, damlama sulanmasıyla üzerlerine titreriz. Tek tek ayıklar, tek tek kırar, tek tek çizeriz. Siyahları tadlandırmak için üç aydan fazla yuvarlama çevirme uygularız.

Amacımız çocukluğumuzun lezzetlerine yeniden kavuşmak. Bizi çocukluğumuza götüren o tadlara, o kokulara, o hatıralara. Ev tenceresi boyutunda başladığımız çalışmalar, hatıralara ortak olan sizlerin siparişlerini karşılamak için daha büyük bir tencerede devam ediyor. Seri üretim yapmıyoruz, yapmak da istemiyoruz.

Ne yapıyorsak, hepsini sadece el emeği ile yapıyoruz. Güler yüzlü, güzel gönüllü çekirdek ekibimiz ile. Büyük bir açık mutfak düşünebilirsiniz. Ailemizin yemek becerisiyle, ninemizden, anneannemizden, babaannemizden yani yüzlerce yıldır süzülen bilgi ve ablamızın maharetli ustalığı ile.

Sevgiyle, saygıyla,

Torlak Çiftliği

2016

2016

2016

2015

2015

2015