Image thumbnail

S.S.S.

Sık sorulan sorular bölümüne hoş geldiniz.

Çiftlikten satın alınabiliyor mu?

Çiftlikten satış yapmıyoruz. Siparişlerinizi internet yoluyla iletiyorsunuz. Anlaşmalı kargo ile adresinize teslim gönderiyoruz.

Sipariş nasıl veriliyor?

Menüde “ürünlerimiz” tıklayın. Açılan sayfada, istediğiniz ürünü inceleyin. Hikayelerini okuyun. Almaya karar verirseniz “sepete ekle” butonunu tıklayın. Sistem sizi yönlendirecek, iletişim bilgilerinizi isteyecek. Sipariş oyanlandıktan sonra mail gelecek.

Ödeme nasıl yapılıyor?

Güvenli ödeme altyapısı (PayTR) kullanıyoruz. Ödeme aşamasında kendi bankanızın 3D güvenlik sayfasına yönlendiriliyor ve şifre işleminizi tamamlıyorsunuz.

Kargo takibi nasıl yapılıyor?

Paketinizi hazırlayıp şubeye teslimatını yaptığımızda, kargo firması ile anlaşmamız gereği cep telefon numaranıza SMS ile gönderi takip linki yollanıyor. Sipariş aşamasında girdiğiniz cep telefonu numarası bu nedenle çok önemlidir.

Fatura veriliyor mu?

Efaturanız mail yoluyla iletiliyor. Sipariş aşamasında girdiğiniz e-mail adresi bu nedenle çok önemlidir.

Hangi kargo firması ile çalışılıyor?

Yurtiçi Kargo firması ile özel fiyat anlaşmamız var. Bütçenizi koruyan ve Torlak Çiftliği’ne özel fiyatlarla kargonuz adresinize teslim ediliyor. Türkiye’nin her noktasına gönderim yapılıyor.

Ürün çeşidi neden az?

Asıl ürünümüz zeytin. Ve çok çeşit yapmak hedefimiz yok. İyi bildiğimiz ve sevdiğimiz ürünleri yapmayı seviyoruz. Güneş de bizim ekibin parçası ve en sıcak mevsim sadece iki ay sürdüğü için bir kaç reçel, salça, kurutmalık gibi hazırlıklara ancak yetişiyoruz.

Ürünler neden kısa sürede tükeniyor?

Her ürünümüzü, geleneksel yöntemle yapıyoruz. Makineleşmedik. Makineleşerek, seri üretim yapmak istemiyoruz. Ailemizden, yüzlerce yıldır süzülen bilgiler ve alışkanlıklarla, tamamen el emeği ile ürettiğimiz için ortaya çıkan sayı yüksek olmuyor. Ev mutfağından biraz daha büyük tezgahlarımızda çalışıyoruz.

Mutfağınız nasıl?

Sırtını depomuza yaslamış, üzeri paslanmaz çelik kaplanmış ve ahşap tezgahlarımız var. Armağan Portakal, özel olarak kendisi çizdi ve ürettirdi. Üzeri kiremitli ahşap çatıyla kaplı, açık bir mutfak olarak düşünebilirsiniz. Sağlam ve hijyen bulduğumuz ve aynı zamanda sevdiğimiz için huniden tepsiye, elekten şaşulaya kadar malzemelerimiz temiz, parlak ve evladiyelik paslanmaz çelikten.

Çiftlik ziyarete açık mı?

Maalesef ziyarete açık değiliz. Burası bizim öncelikle yaşadığımız yer, evimiz. Ekip sayımız, yaptığımız işler, üretim dönemi, özel hayat düşünüldüğünde ziyaretçi ile ilgilenecek ekibimiz ve zamanımız olmuyor.

Etkinliklere katılım nasıl oluyor?

Toprak üretirken, zihinler de üretsin ve uyansın diyerek, konunun uzmanlarıyla özel atölyeler organize edebiliyoruz. Tamamen isteğe bağlı bu organizasyonlar sosyal medyada duyuruluyor. Ücretli ve rezervasyonlu katılım oluyor.