Image thumbnail

El Birliği Sergisi 2022

El Birliği Sergisi – 12-15 Mayıs 2022

El Emeği İle Üretilenler “El Birliği” Sergisinde  

Ekonomik özgürlüğünü kazanmak ya da hobilerini hayata geçirmek isteyen kadınları merkezine koyan El Birliği Sergisi 12-15 Mayıs’ta Pintura Urla Sanat Galerisinde gerçekleştirilecek.

Kadınların el emekleriyle ürettikleri çanta, şapka ve marin ürünleri El Birliği Sergisi’nde, 12-15 Mayıs tarihleri arasında Pintura Urla Sanat Galerisi’nde sergilenecek.

El Birliği Sergisini düzenleyen Armağan Portakal, El Birliği Projesi’nin amacının evlerinde çalışıp üreten kadınların ekonomik güçlerini artırması olduğunu belirterek, “İçinde moda, sergi ve alışverişi barındıran farklı bir proje yapmak istedik. Amacımız; estetik kaygı, nazik dokunuşlar, üretme tutkusu olan butik ve özel markaları bir araya getirerek ortaya zarif ve etkili bir iş çıkartmak. Projede, L’s Choice markasını merkeze koyduk. Kırka yakın kadına evlerinde el işlerini üretme ve gelir elde etme imkanı yaratıyor. Ürünlerde kullanılan malzemeleri tedarik ederek kadın üreticilerin çanta, şapka gibi ürünleri üretmesine olanak sağlıyor. L’s Choice üretici kadınlara kazandırarak bugünü, kazancından belirli payı Darüşşafaka Cemiyeti’ne eğitim bursu olarak aktararak geleceği korumaya çalışıyor. El Birliği adına yakışır bir şekilde her biri kendi alanında uzmanlaşmış isimler projeye çok özel katkılar sağladı. Pintura Urla, Urla’nın sanat sokağında çok özel mekanıyla sergimize ev sahipliği yapıyor. Galeri alanında bahar havasını ziyaretçilere hissettirecek olan Boyasever markası ve aynı şekilde sergimizde baharın kokusunu iliklerimize kadar çekmemizi sağlayacak Absorber markası da projemize gönülden destek oldular.” dedi.

12-15 Mayıs tarihlerinde Pintura Urla Sanat Galerisi’nde gerçekleşecek El Birliği Sergisi’nde çanta, şapka, heybe ve marin ürünler sergilenirken, Torlak Çiftliği için yapılan çanta&şapka ve heybe&şapka kombinleri de yer alacak. Sergide her gün bir kadın renk renk ipleri, malzemeleri ile üretim yapacak. Sergilenen ürünlerin satış standı da galeri bahçesinde yer alacak.

12-15 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleşecek El Birliği Sergisi’ne giriş ücretsiz olacak.

Projeye destek olmak üzere sipariş vermek isteyenler ls.choice instagram adresinden iletişime geçebilir.

El Birliği Sergisi; Torlak Çiftliği, L’s Choice, Pintura Urla, Boyasever, Haber Atölyesi, Absorberr ve Blend1601 işbirliğiyle hayata geçiriliyor.