Image thumbnail

Nurdan Toper ile Yemek Atölyesi

Atölye hakkında:

– Her atölyenin bir konusu olmaktadır. Instagramda duyurulduğunda detaylar açıklanmaktadır.

– Malzemelerimiz hazır olacak. Yemekleri pişirirken püf noktalarını ve tarifi anlatılacak. Hatırlamak isteyen not alabilir, kayıt alabilir. Dileyen yardım edebilir.

Katılmak için:

– Katılım ücretli ve rezervasyonludur. Duyuru yapıldığında torlakciftligi@gmail.com adresiyle iletişime geçilmesi gerekmektedir.
– Atölyemiz 18 yaş üzeri genç ve yetişkinlere uygundur.
– Her atölyemizde olduğu gibi zengin Ege Sofrası ikramımızdır. Pişen yemekleri keyifli bir sohbet eşliğinde birlikte yiyeceğiz.
– Atölyede kullanılacak malzemeler katılım ücretine dahildir.
– Öğrenme, üretme, keyif alma, paylaşma dolu saatleri ve lezzetli yemeklerimizi seveceksiniz.

Ben Nurdan Toper. Mutfağa, pişirmeye, yedirmeye gönül vermiş biriyim.

Misafire, yemeğe ve sofraya özen gösteren bir ailede büyüdüm. Her sabah bakır tencereler ocağa konurdu. Annem bakır tencerede soğanı kavurmaya başladığında sandalyenin üstüne çıkar, tahta kaşıkla soğana bir-iki tur attırır sonra da ellerimi keyifle koklardım.Mutfak her zaman ilgi alanım. Yemek pişirmek kadar, sofrada muhabbetle yemeği paylaşmayı, mutfak masalları dinlemeyi ve anlatmayı çok severim.

Bugün keyifle pişirdiğim yemeklerin temelini ailemden öğrendim. Anneannem, babaannem, ninem, annem, halam yani yüzlerce yıldır süzülen bilgiyle. Yemek yapmak benim için bambaşka bir duygu… Yanı sıra eğitimler aldım. Profesyonel mutfaklarda çalıştım.

Sebzelerin büyüsüne hep kapılmışımdır. Mutfağın renkli dünyası bana hep cazip gelmiştir. Mutfağımda özgür çalışmayı, elimdeki malzemelerle o anda farklı tarifler yaratmayı severim.

Torlak Çiftliği çekirdek ekip üyesiyim. Burada standartları korumak önemlidir. Torlak Çiftliği’ne özel üretim tariflerini ben hazırladım.

Sevgiyle,

instagram.com/kizcocuklari

This will close in 8 seconds