Image thumbnail

Nida Kireçci ile Doğa ve Bitki Atölyeleri

Atölye hakkında:

İkebana Esintili Çiçeklerle Sohbet atölyesinde kendi doğamız ile buluşacak, zaman zaman kendimizi doğanın içinde bulacağız.
–  Bitkilerin ve doğanın diliyle iletişim kurma yolu, kendimizi iyi hissetmemize neden olacak.

–  “Anda kalmak” ve çiçekler yardımıyla “An”daki duygularınızı görebilmeyi deneyimleyeceğiz.

–  İnsanın içine dönmesine kendisi ile iletişimine olanak sağlanacak.

– Katılım ücretli ve rezervasyonludur. Duyuru yapıldığında torlakciftligi@gmail.com adresiyle iletişime geçilmesi gerekmektedir.
– Her atölyemizde olduğu gibi zengin Ege Sofrası ikramımızdır.
– Atölyede kullanılacak malzemeler katılım ücretine dahildir.
– Öğrenme, üretme, keyif alma, paylaşma dolu saatleri ve lezzetli yemeklerimizi seveceksiniz.

Ben Nida Kireçci. 1984 senesinde, İskenderun’da doğdum. Çukurova Üniversitesi Peyzaj Mimarlığını bitirdim. Anadolu Üniversitesi’nde Marka İletişimi eğitimi aldım. Meslek hayatıma katkı için insan kaynakları eğitimi aldım. Kendimi derinleştirerek geliştirmek için İkebana felsefesine yöneldim.

Çeşitli peyzaj tasarım işlerinde çalıştıktan sonra 2014 yılında içeriğinde peyzaj tasarım, projelendirme, uygulama işleri olduğu gibi çiçeklerde kendimizi  bulup sohbet ettiğimiz atölyelerin bulunduğu ve güzel projelere imza atmaya devam ettiğimiz  ‘Jardin De Nini‘yi kurdum.

Doğaya iş yapıyorsanız, kuşkusuz sürdürülebilirlik ilk esas olmalıdır. Sürdürülebilir olması için doğa anlayışı, sevgisi, sakinliği, akışı, saygısı gelmelidir. Bu sebeplerden dolayı bizi hem kendimize, hem doğaya yakınlaştıracak atölyeleri tasarlıyorum. Çok seviyorum çünkü sürdürülebilirlik yanında, doğa ile hayatın her alanda dost yaşamasının mümkün olduğunu görüyor ve gösteriyorum.

‘Bitkiler ve Doğa’, hayatımdaki akışı farketmemi sağladı ve içime sinen kararlara başlangıç oldu.

Bana göre mucize olan bu farkındalığı sizlerin de yaşamanızı diliyorum. Eğitimlerini almış olduğum İkebana ile kendi izah tarzımı birlikte harmanladım. Doğa ve çiçekler ile yakınlaştığımız, ilişki kurduğumuz, anlamaya çalıştığımız atölyeler düzenliyorum.

2017 yılında, Herdem Naturel çiçekler ve doğal malzemelerden çeşitli tasarımlar (çiçek buketi, aksesuar, toka, vitrin) yaptığımız ve ‘zamanda durmuş’ malzemelerimizi kullanarak ‘Çiçek Atölyeleri’nin yapıldığı Atelier Besime Herdem Naturel Çiçek Atölyesini kurdum.

Bu sene Toprağın Ritmi’nde oluşumlara can ve destek veren, severek ve takdir ederek takip ettiğimiz Torlak Çiftliği’nde, bizi  zaman zaman kendi doğamız ile buluşturacak  zaman zaman da kendimizi doğanın içinde bulacağımız atölyeler planladık.

Araştırmayı çok seven, kendisini geliştirmeye inanan bir doğa hayranıyım. Zamanın getireceklerini heyecanlı ve dingin olarak yaşamaya devam etmekteyim.

instagram.com/jardindenini

19 Mart 2019

This will close in 8 seconds