Image thumbnail

Moontiz ile Modern Kuyumculuk Teknikleriyle Takı Atölyesi

Modern Kuyumculuk Teknikleriyle Takı Atölyesi hakkında:

– Tasarlamak ve üretmek… Her kıvrımında, dokusunda sadece yapanın imzası olan, Doğadan yansıyan bir takı… Bir kolye…

– Temel Kuyumculuk tekniklerinin adım adım aktarıldığı, düz bir metalken, önce kesilerek anlam katılan, boyutlandırılarak minik bir heykele dönüştürülen ve an’ı ölümsüzleştiren bir deneyim,

– İçinizdeki yaratıcılığı ortaya çıkarma fırsatı. Belki bir merhaba, Belki bir tutku, Belki de biz olmanın mutluluğu.

Süreç;

Atölye sırasında kullanmanız için temel kuyumculuk aletleri, şablonlar, metaller set halinde hazır olacak.

Teknik detay anlatımı sonrası, farklı modeller arasından seçim ile başlayacak.

Doğayla özdeştirilen Bakır metali ile yapılacak tasarım kolye ucu, beraberinde rose kaplama gümüş zinciri ile sadece sizin kendinize ürettiğiniz bir takınız haline dönüşecek.

Bu atölyeden kendi ürettiğiniz özel bakır kolye, rose kaplama gümüş zincir, yeni bir deneyim, keyifli sohbet, lezzetli bir Ege Sofrası anılarıyla ayrılacaksınız.

Katılmak için:

– Katılım ücretli ve rezervasyonludur. Duyuru yapıldığında torlakciftligi@gmail.com adresiyle iletişime geçilmesi gerekmektedir.
– Atölyemiz 18 yaş üzeri genç ve yetişkinlere uygundur.
– Her atölyemizde olduğu gibi zengin Ege Sofrası ikramımızdır.
– Atölyede kullanılacak malzemeler katılım ücretine dahildir. (Temel kuyumculuk aletleri, özel şablon gibi malzemeler atölye demirbaşıdır.)
– Öğrenme, üretme, keyif alma, paylaşma dolu saatleri ve lezzetli yemeklerimizi seveceksiniz.

Moontiz hakkında,

Kurucu Ayzıt Uysal 1968 yılı Ankara’da doğdu. 1974 yılından bu yana İzmir’de yaşıyor. Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun olduktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme masterını tamamladı. 2014 yılına kadar profesyonel iş hayatını yoğun bir tempo ile sürdürdü.

Günün birinde iç sesi fısıldadı “yaşamın yapmak istediklerimizi erteleyecek kadar uzun değil”. Hayatının dümenini yaratıcılığa çevirdi. Öğrenme merakıyla küfesine doldurduğu birbirini tamamlayan farklı eğitimler, sanat atölyeleri, araştırmalarla temelini attı. Dokuz Eylül Üniversitesi Kuyumculuk ve Takı Tasarımı bölümünü  bitirdi. Atölye eğitmenliği yaparak, öğrenmenin öğretmekle yarışır bir mutluluk olduğunu kavradı.

O’nun için takı, takan kişinin hikayesini anlatan bir heykel. Bu yüzden kişiye özel ve hikayesi olan tasarımlara başladı. MOONTİZ markası ile Home Atölyesinde tasarım ve üretimlerini yapıyor. Özel konseptli bireysel eğitmenlik yapmaya devam ediyor.

Doğaya tutkun, öğrenmeye aşık, sanatla nefes alan, kitaplarla doymaya, yazarak kendini tanımaya çalışan, hayatına dokunanları unutmadan biz diyebilen  biri.

instagram.com/moontiz

20 Kasım 2019