Image thumbnail

Duygu Sayılgangil ile Doğal Parfüm Atölyesi

Homemade Aromaterapi ile Doğal Parfüm Atölyesi hakkında:

– Hayatımızın temelinde yer alan kokular, yediğimiz yemekten, beden temizliğimize, yıkadığımız çamaşıra, evimize, tenimize sinen, yeni girdiğimiz bir ortamın enerjisini ilk anda bize sunan ve asla kendini unutturmayacak şekilde hafızamıza kazınmasına sebep olan şey.

– Bir kokuyu duyup unutamama sebebimiz nedir? Kendimize çok yakıştırma sebebimiz ya da bir kokuyu çok rahatsız edici bulma sebeplerimiz nedir?

– Kokuların ruh-beden-zihin dengemiz üzerindeki önemi nedir? Bize uyan parfüm notaları nedir?

– Doğal parfüm nedir? Neden doğal parfüm tercih ediyoruz?

– Arometarapinin başlangıç olarak içeriği, tarihi, hayatımıza etkilerinden bahsederek, kokuların büyülü dünyasına geçeceğiz. Tat alma, rahatlama, stresi yönetme, enerjiyi yükseltme üzerindeki etkilerini konuşacağız.
– Bu atölye sonunda, Homemade Aromaterapi’nin doğal uçucu yağlarını kullanarak 2 ayrı parfüm (1 adet alkol bazlı + 1 adet yağ bazlı) hazırlamış olacaksınız.

Katılmak için:

– Katılım ücretli ve rezervasyonludur. Duyuru yapıldığında torlakciftligi@gmail.com adresiyle iletişime geçilmesi gerekmektedir.
– Her atölyemizde olduğu gibi zengin Ege Sofrası ikramımızdır.
– Atölyede kullanılacak malzemeler katılım ücretine dahildir.
– Öğrenme, üretme, keyif alma, paylaşma dolu saatleri ve lezzetli yemeklerimizi seveceksiniz.

Duygu Sayılgangil hakkında,

1981 yılında İzmir’de doğdu. İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi’ni ve Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi.  Yaz okulu için Paris Sorbonne Universitesi’nde Cours de Civilisation eğitimi aldı.

Yolu ve yolculuğunda fotoğraf, edebiyat, felsefe ve metafizik her zaman yer aldı. “Ben kimim?” ile başlayan sorularına; “Aşk nedir? Bir olmak nedir?” sorular eklendikçe aldığı cevaplar onu yepyeni yollara götürdü. İş hayatına yazılım ve bilgi teknolojileri satarak başladı. Aynı zamanda fanzin dergi yayıncılığı yaptı. Yol dergileri editoryel kadrolarında asistan olarak yer aldı, metin yazarlığını öğrendi. Daha sonra özel bir bankada 13 yıl görev aldı.

Yazma serüvenine yoga eğitmenliği, kokular ve aromaterapi eklendi. Sağlıklı ve dengede bir yaşam için Ruh-Beden-Zihin bütünlüğü üzerine araştırma ve çalışmalarını sürdürdü. Reiki, şifacılık, bioenerji, tasavvuf, yoga, şamanizm, bitkilerle şifa ve aromaterapi gibi pek çok alanda eğitimlere katıldı.

Ailesi ile birlikte Homemade Aromaterapi markasının İzmir dükkanını işletmekte olup www.derki.com sitesinde yazmaktadır. Yaşam yolculuğundaki deneyimleri anlattığı kitabını yazmaya, fotoğraf çekmeye, yoga eğitmenliği yapmaya, Şamanik İllüminasyon çalışmalarına ve kokuların insanın ateşi bulmasından bugüne nerelerde ve ne amaçla kullanıldığını anlatan, Aromaterapik yağlarla hazırlanmış özel kokuların nasıl günlük hayatımızda (yogada, dini ritüellerde, şamanik çalışmalarda) kullanılacağını paylaşan sunumlar yapmaya devam etmektedir.

instagram.com/homemadearomaterapi

instagram.com/homemadearomaterapiizmir

13 Kasım 2019

This will close in 8 seconds