Benan Bilek ile Yaşam Elekleri

Benan Bilek için tuvali un eleği, boyaları ipliklerdir. Farklı nakış teknikleriyle renklendirdiği eleklerinde iğne oyası, dantel, sutaşı, boncuk gibi malzemelerle resimlerine üçüncü boyutu katmıştır. Anılar, anlar ve fotoğraf hafızasına kazınan muhteşem doğa bir araya gelip iplik iplik resim olur.
On dört yıldır sevinçleri, sevgileri, hüzünleri eleklerden geçiren  Benan Bilek, tecrübelerini ilk kez çiftliğimizde aktarıyor.
– Öğrenmek, üretmek ve yenilenmek için yapılan bu atölyemiz önemli bir özelliğe sahiptir. “Benan Bilek ile Yaşam Elekleri” atölyeleri sonunda, kabul eden katılımcılarımız ile sergi açacağız ve gelirini, görmeyenler için çok önemli, faydalı ve büyük boşluk dolduran TÜRGÖK‘e (Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı) bağışlayacağız.
– Bu proje 14 yıldır elekleri işleyerek resimleyen Değerli Benan Bilek ile kurucumuz Armağan Portakal‘ın görüşmeleri sırasında heyecanla doğmuştur.
– Katılım ücretli ve rezervasyonludur. Duyuru yapıldığında torlakciftligi@gmail.com adresiyle iletişime geçilmesi gerekmektedir.
– Her atölyemizde olduğu gibi zengin Ege Sofrası ikramımızdır.
– Yanınızda herhangi bir malzeme getirmenize gerek yoktur.
– Öğrenme, üretme, keyif alma, paylaşma dolu saatleri ve lezzetli yemeklerimizi seveceksiniz.

Yaşam Elekleri Sergisi

1 – 5 Aralık 2018, İzmir Sanat Kültürpark