Banu Tozluyurt ile Altı Çizili Satırlar

Banu Tozluyurt, İstanbul doğumludur. Özel Belde Lisesi ve İstanbul Üniversitesi mezunudur. Ortaokul yıllarında mahallesindeki düğme fabrikasında delikleri kapalı çıkan düğmeleri delerek başladığı iş hayatı, lise ve üniversitede özel ders vererek devam etti. Annesinin eğitimci olmasının etkisi var mı bilinmez Eğitmen ve Yönetim Danışmanı olarak ilerledi. 2000 – 2004 yılları arasında Türkiye’nin önde gelen mobil telekomünikasyon firması ve ulusal bankasında eğitim yöneticiliği görevlerinde bulundu. 2008 yılından beri kendi eğitim ve danışmanlık firmasında Kişisel Gelişim, Yönetim Kültürü, İletişim Becerileri, Çağrı Merkezi, Müşteri İlişkileri konularında eğitimler veriyor. Yaşam koçluğu sertifikası sahibidir ve bireysel koçluk yapıyor. Kadınlara yönelik “Hayalime Dokun” adlı sosyal sorumluluk projesini yarattı. Farklı kadın hikayelerinden derleyerek hazırladıkları “Kadının Adı Var” gösterisini belediyelere, STK’lara ve kurumlara yönelik olarak üç kadından oluşan bir ekip olarak veriyorlar.

“İmza Kızın”, “İmza Karın” “İmza Ben” adlı dünyada tek kadın kolektif kitap üçlemesinin yaratıcılarından biridir. Hayat Çocukla Güzel ve Dut Ağacı adlı kitapları var. Türkiye’nin ilk blog yazarlarından olup 2005 yılından beri blog yazıyor. “2 Kadın Anadolu’da” adlı internet projeleri ile Türkiye’nin doğal, tarihi ve kültürel zenginliklerini tanıtıyor.

torlak çiftliği

Altı Çizili Satırlar atölyesinde, belirlenen kitabı önceden okumanızı, önemsediğiniz yerlerin altını çizmenizi rica ediyoruz. Bir arada farklı bakış açılarıyla notları paylaşıyoruz. Bir kitabın, her okuyana neler neler anlattığını, hayatımıza yeni neler kattığını, hayatımızda yaşanan hangi anıları tetiklediğini deneyimliyoruz.

– Bu atölye, İki Kadın Anadoluda projesini hayata geçiren Banu Tozluyurt ve Armağan Portakal‘ın Şanlıurfa’ya seyahatleri sırasında uçakta, heyecanla doğmuştur.
– Katılım ücretli ve rezervasyonludur. Duyuru yapıldığında torlakciftligi@gmail.com adresiyle iletişime geçilmesi gerekmektedir.
– Her atölyemizde olduğu gibi zengin Ege Sofrası ikramımızdır.
– Yanınızda kitabınızı ve notlarınızı getiriniz.
– Öğrenme, üretme, keyif alma, paylaşma dolu saatleri ve lezzetli yemeklerimizi seveceksiniz.